Náš příběh

Ve 20. letech minulého století založili naši firmu František a Zdeněk Charvátovi. Z původně pokrývačské firmy se během několika let stal známý český výrobce dehtovaných a térovaných lepenek. V předválečném období firma dodávala izolace na sokolská sletiště – hangáry, spolupracovala na dodávkách kompletních hydroizolací s velkými pražskými stavebními firmami.

Mezi nejvýznamnější zakázky patřily dodávky pro stavbu pohraničních opevnění. Firma se podílela na přímých celkových realizacích izolací na pevnostním úseku od Dobrošova po Haničku v letech 1936 – 1938. Materiál dodávala i velkým stavebním firmám (Dr. Ing. Karel Skorkovský – Praha, Kruliš, ing. Bedřich Hlava – Praha), které se rovněž podílely na ucelených stavebních dodávkách při budování opevnění. V tomto období vyrábělo v ČR lepenky cca 50 výrobců.

Přežila zastavení výroby během II. světové války i znárodnění, které přišlo těsně před plánovaným rozšířením továrny i napojením na železnici. V období od roku 1948 do roku 1991 prošla výroba třemi státními podniky a vyráběla se zde pouze lepenka typu A, v některých obdobích i v šíři 2 m.

Po roce 1991 došlo k navrácení části firmy panu Zdeňku Charvátovi, zbývající část byla privatizována. Rozsáhle jsme rekonstruovali, zprovoznili druhou linku, v roce 1993 založili Charvát s.r.o. (ze kterého se v roce 2001 stala nynější Charvát a.s.), pronikli na náročné západní trhy, průběžně modernizovali a zaváděli nové výrobky (např. asfaltové střešní šindele). Jsme jediná a poslední 100% česká firma ve svém oboru a všechny své výrobky dle stabilních receptur vyrábíme v České republice.

V roce 2014 jsme do výroby investovali znovu, tentokrát do nové technologie, zejména v oblasti výroby SBS modifikovaných pásů. Posledním významným vkladem byla výstavba moderního obchodního a skladového centra v Česticích.

Kromě firemních webových stránek, které právě pročítáte, provozujeme také projekt izolinka.cz, což je náš blog s vůní asfaltu. Je pro nás důležitým nástrojem, jak poodkrýt zákulisí výroby, a předat koncovým zákazníkům důležité know-how, na které se mohou 100% spolehnout. Tak, jako na naše výrobky.

Charvát Zdeněk
Podniková prodejna Charvát a.s.

Profil společnosti

Aktuálně patříme mezi největší české výrobce a exportéry klasických asfaltovaných lepenek nepískovaných a pískovaných, dále pak natavitelných pásů z oxidovaného a modifikovaného asfaltu SBS a asfaltových střešních šindelů. Naším doplňkovým sortimentem jsou parafinované balící papíry. Všechny tyto produkty jsou vyrobeny ve výrobním závodě Charvát a.s. v České republice.

Podíl exportu převyšuje 70 % celkové produkce asfaltového programu. Kromě České republiky patří mezi naše nejvýznamnější prodejní teritoria zejména Německo, Rakousko, Maďarsko a Rumunsko, dále pak Dánsko, Holandsko, Polsko, Slovensko, Řecko, Litva, Lotyšsko a Estonsko.

Naše výrobky jsou certifikovány TZÚS dle platných evropských norem.

Náš dlouhodobý cíl se od založení společnosti nijak nezměnil. Stále chceme posilovat své pozice na domácích i zahraničních trzích, rozšiřovat řady produktů a zlepšovat služby svým partnerům. Věříme, že právě úspěšnost naší firmy na náročných zahraničních trzích je důkazem stabilní kvality výrobků, maximální spolehlivosti, jasným místem původu, neustálou kontrolou laboratoří a zkušeben a trvalé péče o naše zákazníky.

100 % Český výrobce

Jsme český výrobce,
100% ČESKÝ MAJITEL

Rodinná firma

Rodinná firma
100 LET TRADICE A ZKUŠENOSTÍ

Poctivé výrobky

Poctivé výrobky STABILNÍ KVALITA a JASNÉ MÍSTO PŮVODU

Top Rating ®

Mezinárodně uznávané HODNOCENÍ TOP RATING®

Kvalitní péče o zákazníky

Flexibilní
KVALITNÍ PÉČE O NAŠE ZÁKAZNÍKY

Napište nám

    Pole Jméno, E-mailová adresa a Zpráva pro nás jsou povinná.
    Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.