Speciální produkt – charBIT ELAST proVEGET® 52

13. mája 2024

SBS modifikovaný asfaltový pás určený pro hydroizolaci vegetačních, zelených střech o prémiové tloušťce 5,2 mm. Horní povrch pásu je opatřen hrubozrnným posypem z přírodní břidlice, nad a pod nosnou vložkou z pevného a průtažného polyesteru je vrstva speciálního SBS modifikovaného asfaltu s účinnými látkami odpuzující kořínky rostlin, což potvrzuje test odolnosti dle EN 13948.

Zelené vegetační střechy jsou trend posledních let, mají pozitivní dopady nejen na životní prostředí. Použití této technologie má mnoho výhod – prodloužení životnosti střechy, snížení tepelných výkyvů, zadržování srážek, lepší kvalita vzduchu, zlepšení mikroklimatu, nový prostor nejen pro lidi, snížení hluku a estetické vlastnosti.

Způsob provedení těchto střech závisí na mnoha aspektech, který by měl vždy posoudit projektant a nevrhnout správné kompletní řešení. Tloušťka 5,2 mm = menší riziko lidské chyby a tím větší bezpečnost a delší životnost hydroizolace. Dlouhotrvající ochrana proti prorůstání kořínků + odolnost proti mechanickému i statickému namáhání + odolnost proti působení stojatých vod pod zelenou střechou.